Bioenergoterapia zaliczana jest do niekonwencjonalnych metod leczenia. Polega na oddziaływaniu na chorego energią terapeuty, co odbywa się poprzez zastosowanie specjalnie w tym celu opracowanych technik. Choć skuteczność działania bioenergoterapeutów nie została udowodniona w wiarygodnych badaniach, nie brakuje osób potwierdzających jej pozytywny wpływ na organizm. Bioenergoterapeuta do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, lecząc człowieka jako całość, a nie poszczególne choroby i dolegliwości.
Podczas terapii wykorzystywane jest to, czego nie widzimy gołym okiem, czyli energia. Według medycyny Dalekiego Wschodu w organizmie człowieka oprócz podstawowych układów (pokarmowego, krążenia, etc.) jest także układ energetyczny. Nasz układ energetyczny tworzą linie połączone z głównymi organami zwane meridianami i zakończone czakramami. Zwolennicy bioenergoterapii przekonują, że za wiele chorób i dolegliwości odpowiada nieprawidłowy przepływ energii w ludzkim organizmie. Bioenergoterapia ma na celu unormować tenże przepływ i przynieść ulgę w bólu.
Kiedy warto skorzystać z pomocy bioenergoterapeuty? Gdy standardowe leczenie nie przynosi żadnych rezultatów lub przynosi, lecz nie takie, jakby tego oczekiwano. Bioenergoterapeuta może wspomóc leczenie nerwicy, depresji, przewlekłych bólów głowy, chorób kobiecych, bólów kręgosłupa i stawów czy alergii.
Standardowo wizyta u bioenergoterapeuty trwa od 30 do 60 minut. Podczas terapii specjalista bioenergoterapii w pewnej odległości od pacjenta przesuwa nad jego ciałem dłonie, lokalizując zaburzenia energetyczne w czakrach będących centrami energetycznymi rozmieszczonymi wzdłuż kręgosłupa, jak również w poszczególnych organach i częściach ciała. Po dokonaniu diagnozy bioenergoterapeuta przystępuje do odblokowania i wyeliminowania zaburzeń energetycznych.
Poddanie się bioenergoterapii przynieść może lepsze samopoczucie i poprawić humor, jednocześnie wzmocnić organizm, uspokoić, wyciszyć i ukoić nerwy. Regularne wizyty u bioenergoterapeuty mogą także pomóc wyeliminować bezsenność.














