Specjalista klawiterapii do leczenia swoich pacjentów wykorzystuje metodę polegającą na pobudzaniu przewodnictwa nerwowego poprzez uciskanie określonych miejsc na ciele. Każdy z punktów odpowiada za pracę konkretnego organu wewnętrznego lub wpływa na określone procesy zachodzące w organizmie człowieka. Podczas zabiegu drażnione są rozmieszczone na skórze, błonach śluzowych, mięśniach i okostnej receptory nerwowe, co prowadzi do regeneracji i autonaprawy organizmu. Klawiterapia jest nowatorską metodą leczenia w zakresie medycyny alternatywnej.
Podczas klawiterapii wykorzystuje się specjalny przedmiot zwany klawikiem, który wyglądem przypomina gwóźdź. Klawik wykonany jest ze stali nierdzewnej i jest na tyle ostry, że można za jego pomocą wywołać w ciele pacjenta impuls nerwowy, jednocześnie nie naruszając jego skóry. Podczas zabiegu specjalista klawiterapii wbija klawiki w określone punkty na ciele. Ucisk zwykle trwa kilka sekund i jest kilkukrotnie powtarzany.
Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty klawiterapii? Wizytę warto rozważyć w sytuacji, gdy tradycyjne leczenie nie przynosi określonych rezultatów, a towarzyszące chorobie dolegliwości obniżają jakość i komfort życia.
Z założenia klawiterapia ma leczyć większość chorób, które mogą wystąpić u człowieka. Opracowana została mapa punktów dla ponad tysiąca dolegliwości, zgodnie z którą podąża specjalista klawiterapii w czasie terapii. Klawiterapia polecana jest zarówno na przewlekłe bóle głowy czy katar sienny, jak i w leczeniu ciężkich chorób neurodegeneracyjnych. Nie ma potwierdzonych naukowo dowodów na skuteczność klawiterapii, jednak nie brakuje osób przekonujących o tym, że metoda ta pomogła im się pozbyć uporczywych dolegliwości.
Metoda klawiterapii nie jest dla każdego. Podczas zabiegu spowodowane przyłożeniem klawika do poszczególnych punktów na ciele ukłucia mogą powodować ból, przez co zabieg może być trudny do wytrzymania. Osoby, które poddały się klawiterapii przekonują, że wiele zależy od samozaparcia i wiary w powodzenie zabiegu.










