Skip to content

Specjalność: apiterapia

Apiterapia to dziedzina medycyny niekonwencjonalnej, która odkrywa moc produktów pszczelich do leczenia chorób, jakie trapią organizm człowieka. Specjalista apiterapii wykorzystuje produkty pszczele takie jak miód, pyłek pszczeli, propolis, mleczko pszczele czy jad pszczeli do celów profilaktycznych i terapeutycznych. Ponadto na podstawie szerokiej wiedzy i doświadczenia doradza, kiedy i jak dane produkty pszczele stosować, aby przyniosły pożądany skutek.
Najczęściej wykorzystywanym produktem pszczelim w apiterapii jest miód, który ma właściwości antybiotyczne, przeciwgrzybicze i przeciwwirusowe. W zależności od rodzaju może wspomóc leczenie różnych chorób. Przykładowo miód wielokwiatowy łagodzi alergie dróg oddechowych, miód gryczany chroni przed miażdżycą, miód lipowy wspomaga leczenie chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, a miód akacjowy wspomaga pracę nerek i układu moczowego. Do apiterapii należy wybierać najwyższej jakości miód, najlepiej z lokalnej pasieki. Jeśli chodzi o działanie innych produktów pszczelich, to pyłek kwiatowy wykazuje działanie antybiotyczne, jad pszczeli pomaga wyleczyć reumatyzm, propolis pomaga w leczeniu chorób skóry, pierzga wykazuje działanie regenerujące, a mleczko pszczele doskonale działa na układ nerwowy. Produkty pszczele można stosować nie tylko doustnie, ale też miejscowo. O sposób i częstotliwość stosowania produktów pszczelich do leczenia różnych dolegliwości należy zapytać specjalistę apiterapii.
Kiedy warto zainteresować się apiterapią? Wskazaniami do apiterapii są choroby układu oddechowego, choroby reumatyczne i układu kostnego, choroby skóry i błon śluzowych, choroby układu pokarmowego czy choroby układu krążenia. Wieloletnie badania oraz obserwacje w zakresie apiterapii potwierdziły skuteczność tej metody w leczeniu wyżej wymienionych przypadków.
Nie ma przeciwwskazań do stosowania apiterapii. Może się jednak zdarzyć, że dana osoba ma uczulenie na niektóre produkty pszczele. W razie wystąpienia reakcji uczuleniowej należy przerwać leczenie.

Avatar
Katarzyna Tenerowicz (Opinie: 0)
Fizjoterapia i Naturoterapia
ul. 1 maja 11
45-429, Opole
Avatar
Andrzej Kawka (Opinie: 0)
Klinika Medycyny Zintegrowanej KawkaJe
ul. Ul. Tysiąclecia 53
43-175, Wyry
Avatar
Elżbieta i Szymon Spolankiewicz (Opinie: 0)
Akademia WIEM Sp. z o.o.
ul. Szkolna 47
64-720, Lubasz
Avatar
Karolina Kott (Opinie: 0)
Gabinet Naturoterapii Karolina Kott
ul. Jagodowa 8
26-026, Brzeziny
Avatar
Larysa Kulish (Opinie: 2)
Słowiańska Strefa Zdrowia
ul. Na Uboczu 22
02-791, Warszawa
Avatar
Andrzej Juśkiw (Opinie: 0)
Inna Droga
ul. kasprowicza 46
51137, wrocław
Avatar
Monika Zalewska (Opinie: 1)
marevita
ul. Konna 1
54-200, Wrocław
Avatar
Katarzyna Surma (Opinie: 0)
Katarzyna Surma
ul. Gminna 9
62-006, Wierzonka
Avatar
Maria Magdalena Damaszk (Opinie: 0)
Fundacja Do Zdrowia
ul. Juliana Fałata 8/3
76-200, Słupsk
Avatar
Waldemar Kaczmarek (Opinie: 0)
Ewaldfarm E.W.Kaczmarek spj
ul. Tadeusza Kościuszki 4
74-520, Cedynia
Avatar
Ewa Mrugalska (Opinie: 0)
mgr Ewa Mrugalska
ul. Słupia 7
09-227, Słupia
Avatar
Katarzyna Surma (Opinie: 0)
Katarzyna Surma
ul. Gminna 9
62-006, Wierzonka
Avatar
Mariusz Bryk (Opinie: 1)
UZDROWICIEL BIOENERGOTERAPEUTA Mariusz Bryk
ul. Heleny Modrzejewskiej 2c
45-522, Opole
Avatar
Jarosław Wasik (Opinie: 5)
Hirudoterapia Radom. Larwo oraz hirudoterapia z dojazdem do domu. Zielarstwo i fitoterapia. Skuteczna dietetyka. Api-terapie oraz sprzedaż produktów pszczelich.
ul. Kelles-Krauza 34
26-600, Radom
Avatar
Edyta Marcinkowska (Opinie: 0)
Dobre Leczenie
ul. Wiejska 4/6/8
00-902, Warszawa