Specjalista urynoterapii nakłania swoich pacjentów do picia moczu, twierdząc, że mocz jako płyn naturalnie wytworzony przez organizm nie może być szkodliwy, wręcz przeciwnie – jest lekarstwem na wiele dolegliwości, które człowiek sam może wytworzyć. Samodzielne stosowanie urynoterapii może przynieść skutki przeciwne do oczekiwanych, dlatego picie uryny zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych, zawsze należy skonsultować wcześniej z urynoterapeutą.
Zalecona przez specjalistę urynoterapii kuracja w dużej mierze zależy od dolegliwości i schorzenia, z którym zmaga się pacjent. Urynę można stosować wewnętrznie lub zewnętrznie. Urynoterapeuta może więc zalecić codzienne wypijanie szklanki świeżego, porannego moczu. Bardziej wrażliwi mogą rozcieńczać go z wodą lub sokiem. Inną formą leczenia jest robienie okładów z moczu i przykładanie ich do wybranych partii ciała, na których pojawiły się zmiany chorobowe. Ma to działać odkażająco i pomagać w leczeniu stanów zapalnych.
Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty urynoterapii? Zwolennicy urynoterapii przekonują, że mocz jest panaceum na wszystkie choroby. Wizytę u specjalisty urynoterapii powinny zatem rozważyć osoby, u których tradycyjne leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.
Zwolennicy leczenia uryną twierdzą, że kuracja może pomóc rozwiązać problemy z cerą – wyleczyć trądzik, łuszczycę, infekcje grzybicze i bakteryjne. Urynoterapia ma przeciwdziałać paradontozie oraz zapaleniu gardła, jak również zapaleniu zatok i powracającym migrenom. Wśród zalet urynoterapii wymienia się oczyszczanie organizmu z toksyn i wzmocnienie odporności. Głównym celem urynoterapii jest poprawienie jakości pracy wielu narządów wewnętrznych, a tym samym kondycji psychicznej i fizycznej pacjenta.
Urynoterapia nie jest dla każdego. Przeciwwskazaniem do urynoterapii jest przyjmowanie leków psychotropowych, przeciwdepresyjnych czy przeciwbólowych, jak i antybiotyków. Kuracja nie powinna być także stosowana w czasie chemio- i radioterapii.




